Technologie

Rezistivní displej

Na povrchu displeje se nachází pružná membrána, která je zevnitř pokrytá velmi tenkou kovovou vrstvou. Pod membránou je další vodivá vrstva, která je pevná. Mezi vrstvami se nachází velmi tenká vzduchová mezera vymezená podpěrami, které od sebe obě vodivé vrstvy izolují. Při dotyku se horní vrstva mírně prohne, dotkne se té spodní a v daném místě začne procházet elektrický proud.

Na základě analýzy velikosti proudů pak vyhodnocovací jednotka vypočítá polohu bodu dotyku. Ovládat displej vybavený touto technologií je možné prakticky čímkoliv – typicky je to stylus, ale může to být třeba i prst v rukavici (pak už ale obyčejně narazíme na velikost ovládacích prvků uživatelského prostředí).telefony s tímto displejem: Nokia 5800, Nokia N97, LG KU990 Viewty.

Kapacitní displeje

Funkčnost takového displeje je založená na vodivosti lidského těla. Povrch displeje je pokrytý vodivou vrstvou. Při dotyku prstem ruky vznikne mezi okraji displeje a vodivou rukou kapacita, přes kterou se uzavře elektrický obvod. Kontroler potom analýzou vzniklých kapacit přesně určí polohu prstu.

Výhodou použití této technologie je vysoká mechanická odolnost displeje, nevýhodou je, že na ovládání musí být použit elektricky vodivý předmět. telefony s tímto displejem: Nokia X6, LG KM900 arena, Samsung i8910 HD, S8300 Ultra Touch, Samsung F480, a dnes častěji rozšiřované telefony s  OS Androidem, Windows Mobile.

Geotagging

Ukládání zeměpisných souřadnic do fotografií.

NFC

Near field communication, zkráceně také NFC, slouží k bezdrátové komunikaci iniciované pouhým přiblížením 2 elektronických zařízení. Kontakt funguje v rozmezí dotyku až do vzdálenosti v řádu centimetrů (běžně 4 cm). V praxi se používá k připojení 2 mobilních telefonů a výměně dat mezi nimi, k bezhotovostním platbám smartphonem, přičemž jde o stejnou technologii jako u bezkontaktních karet, k rychlé synchronizaci a konfiguraci různých zařízení, k získávání jízdenek a nakupování.

NFC dále nabízí možnost proměny telefonu v klíče, přístupovou kartu, či např. v osobní doklady. Zároveň poslouží jako čtečka rozličných informacíPomocí NFC a jednoho dotyku v mžiku spustíte BlueTooth mezi mobilem a tabletem či notebookem, rychle nakonfigurujete Wi-Fi ve smartphonu, nebo spárujete pokročilé audio systémy i bezdrátová sluchátka s vaším telefonem pro přehrání hudby. Dotykem tabletu či mobilu aktivujete propojení i u vybraných digitálních fotoaparátů nebo kamer.